WARSZAWSKI

WIECZÓR

TAŃCA

WSPÓŁCZESNEGO

kierunek.(0-22).taniec

organizatorzy:

DOM WOJSKA POLSKIEGO

FUNDACJA ROZWOJU TAŃCA

mecenat:

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

patronat medialny:

wolna strefa

independent.pl

 

   
2006
3. / kierunek.(0-22).taniec

 

16 maja 2006 r., godz. 19.00

Al. Niepodległości 141, Warszawa

(Scena Prezentacji DWP)

 

 w y s t ą p i ą:

DCX
Politańczykowianeczka

choreografia wspólna zespołu:

Joanna Barlińska

Marta Kosieradzka

Marzena Krzemińska

Aleksandra Szaniawska

konsultacje: Anna Godowska

Grupa Twórcza DCX (Dance Contemporary X) powstała z inicjatywy Anny Godowskiej w 2004r. W ramach jej działalności organizowane są zajęcia z techniki tańca współczesnego, warsztaty i projekty kończące się pokazami w Ośrodku Działań Twórczych. Spektakl ''Politańczykowianeczka'' jest wynikiem samodzielnej pracy tancerzy DCX i pierwszą próbą użycia zdobytych umiejętności improwizacyjnych i choreograficznych .

Pracując nad spektaklem zadałyśmy sobie pytanie, kiedy kończy się dzieciństwo a zaczyna dorosłość, czy taka granica w ogóle istnieje a jeżeli tak, to czy warto ja przekraczać...

 
Teatr Tańca Dystans DWP

Cztery róże dla Lucienne

 

reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie:

Dagmara Błaszkiewicz

Beata Czerwonko

Magda Janiszewska

Agnieszka Mazur

Patrycja Piotrowska

muzyka: Aleksandra Gryka

koncepcja scenograficzna: Anna Piotrowska

wykonanie scenografii: Pracownia Artystyczna Kapeluszy Zofii i Jana Piotrowskich

przedstawienie zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy

   
Teatr Tańca Dystans DWP
GEMINI

kreacja i wykonanie:

Anna Piotrowska i Patrycja Piotrowska

W fizycznym przedstawieniu "Gemini", choreografki wykreowały silny teatralny portret dwóch kobiet związanych razem w prawie nierozerwalnej relacji. Obie na scenie uwodzą publiczność pięknym fizycznym dialogiem, w którym podtrzymujące ruchy mogą kreować harmonię i dystans w bardzo zaskakujący sposób. Ich współpraca nigdy nie jest przewidywalna, ich bycie razem jest zawsze na poziome dobrze zrównoważonego związku. Tworzą bardzo specyficzny język, aby opowiedzieć światu o nieustających stałych zmaganiach i buntach bliźniąt. Nigdy nie tracą kontaktu z fizyczną przestrzenią i z publicznością.

podpisali: Ide van Heiningen, Marta Trpisovska , Mándy Ildikó, Fenyves Márk

Podzas XIV Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu w Scenie Prezentacji przedstawienie GEMINI zostało nagrodzone za ucieleśnienie emocji i myśli poprzez taniec w tymże spektaklu .

 
Gniewosz Company
PO-TWÓR

pomysł, reżyseria i scenografia: Gniewosz von Hirsch

choreografia: Gniewosz von Hirsch, Joanna Sokołowska

występują:

Aleksandra Hirszfeld

Joanna Sokołowska

Katarzyna Żejmo

Julian Dzienkiewicz

 

Puk, pók, póki jesteśmy jeszcze dość mali, wszystkie kawałki dookolnego świata, a w nim i te elementy, które nauczymy się rozpoznawać jako nas samych zdają się być równie ciekawe. Każdy ma własną ruchliwość i urodę, a ta znamionuje dążenie do władzy. I nawet późniejszy rozum-dyktator pozostaje jednak zakładnikiem wszystkich pozostałych części. A łatwo jest stracić głowę. Zawsze można trafić pod but, dać wodzić się za nos, gdy ręka władzy wzmacnia nogę. Ba, nawet proklamacje reguł rządów rozumu wchodzą przecież w korpus dzieł autora. To nie są marzenia ściętej głowy. Tron władzy nad wszystkimi członkami czeka, a skoro pierwsza siada na nim dupa, to przecież może i oko i pięta. I ręka, noga, mózg na ścianie.

Witaj. Rozluźnij się. Rozkawałkuj. Jest Cię sporo.

 

 
Dorota Binkiewicz
hepi ęd

Od 2004 r. Dorota Binkiewicz tworzy Grupę Roboczą 1000 TON. Jest to nieformalna grupa, która zajmuje się nie tyle tańcem, co znaczeniem ruchu, gestu, zadawaniem pytań, na które odpowiedzi często wydają się tak oczywiste, że przestajemy o nie pytać [czy rewolucje faktycznie zmieniają rzeczywistość i ludzi; kto jest mocniejszy - Bóg czy człowiek?]. Grupa na te pytania nie odpowiada, sama szuka odpowiedzi. A czasem chccą po prostu wsadzić kij w mrowisko. 2 projekty odbyły się: w starej fabryce Norblina i w Le Madame. Projekt Grupy Roboczej 1000 TON będzie można zobaczyć na Festiwalu PolemiQi 2006.

 
 
Anna Nowicka
po prostu
   
 

Anna Piotrowska

misja_ka

Wybrany charakter to postać kobiety podczas jej surrealistycznej podróży. Jej zdolność do zmian charakteru pół kobiety, pół zwierzęcia wywarło ogromne wrażenie na jury Międzynarodowego Festiwalu Solo & Duo Dance Festival w Budapeszcie. Praca została wykonana w bardzo pomysłowy sposób. Anna Piotrowska jest zdolna zredukować fizyczną przestrzeń do rozmiaru miski zwierzęcej. Nawet bez podążania za jej oczami, które są źródłem skupienia, Zdołała zabrać publiczność do labiryntu jej wyobraźni, rozwija ścisły osobisty język ciała, który jest pełen fizycznej świadomości (energii i dźwięku), czasami groteskowy, czasami w bezruchu, ale zawsze zaskakujący.

podpisali:Ide van Heiningen, Marta Trpisovska , Mándy Ildikó, Fenyves Márk

 
gościnnie studenci Buterly University z Indianapolis pod kier. Marka Cholewy