NIE PIEPRZ_SUMMER PEPPER CAMP!

10-20 SIERPNIA 2023 | BOROWY MŁYN | KASZUBY

szczegóły

————————————————

INTENSIVE z Piotrowską
leitmotiv | ZJEDNOCZONE STANY ZMYŚLONE

„nie pieprz 2023_summer pepper camp, czyli piotrowskie praktyki ruchowe”, które odbędą się w uroczej wiosce Borowy Młyn na Kaszubach, położonej w pobliżu jeziora Gwiazda (2 km od centrum wsi).
Zajęcia skierowane są do tancerzy, ruchowców, aktorów fizycznych, którzy pragną zgłębić świadomość fizycznej siły, obecności poprzez intensywny trening fizyczny, oparty na pracy z centrum i mocnej pracy ciała z podłogą. Warsztaty dedykowane są osobom, które w sposób nieoczywisty i pogłębiający praktykę doświadczania swoich możliwości kreacyjnych i fizycznych, chcą spędzić czas w efektywny i ciekawy sposób. Warsztaty łączą ze sobą taniec współczesny, ruch i improwizację. Głównym zadaniem jest praca nad pogłębianiem świadomości ciała i aktywna obserwacja siebie samego w ruchu. Istotna jest zawsze obserwacja uczestników zajęć i zlokalizowanie ich potrzeb cielesnych i energetycznych. Wnikliwa obserwacja powoduje jednoczesną reakcję i kreację zajęć.
Piotrowska w swoich zajęciach często odnosi się do pracy nad centrum ciała, szukając nowych rozwiązań nad uaktywnianiem go. Istotnym elementem jest praca z podłogą, która pozwala w późniejszym etapie zajęć używać z większą świadomością całego ciała w przestrzeni. Praca z ciężarem ciała, szukanie przepływu ruchu i definiowania, w których momentach taniec ma szansę zaistnieć w ciele poruszanym, poruszonym i poruszającym się. Ważna jest również praca z energią i zaangażowaniem całego ciała tzw. „onebody”.
————————————–
PROGRAM WARSZTATÓW
6.00–8.00 – kije z Piotrowską (nordic walking)
śniadanie – we własnym zakresie
10.00-13.00 / taniec współczesny / praktyki ruchowe / Ania Piotrowska
przerwa obiadowa
17.00-20.00 / świadomość ciała / improwizacja / muzyczne orientacje słuchowe

Zajęcia zaczynamy od piątku rano (11 sierpnia).
Przyjazd i zakwaterowanie od czwartku (10 sierpnia)
Kończymy w sb ostatnimi wieczornymi zajęciami, wyjazd 20.08 w ndz.
————————————–
JAK DOJECHAĆ
Najłatwiej samochodem –
należy kierować się na Lipnicę (12 km od Borowego Młyna), ewentualnie na Bytów (30 km) lub Chojnice (42 km).
Możemy również odebrać 4-osobową grupę po wcześniejszym umówieniu. Opłata za jeden kurs wynosi:
Z Lipnicy = 50 zł
Z Bytowa = 80 zł
Z Chojnic = 80 zł
Z Warszawy jest bezpośredni autobus do Lipnicy.

WYŻYWIENIE
we własnym zakresie

ZGŁOSZENIA na adres: eferte@eferte.pl
Zapraszamy osoby pełnoletnie (niepełnoletnie osoby z opiekunami) o przynajmniej średnim zaawansowaniu tanecznym / performatywnym. W zgłoszeniu prosimy krótko opisać swoje doświadczenie taneczne.

KOSZT CAŁOŚCIOWY:
👉 Udział w warsztatach, noclegi – 1700 zł
👉 mężowie, żony, połówki, osoby towarzyszące 900 zł (bez uczestnictwa w warsztacie)
👉 dzieci 300 zł za całość

Przy większej liczbie osób, tj. powyżej 16, cena może ulec obniżeniu.

Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej w Borowym Młynie (nocleg, wyżywienie, sala gimnastyczna w jednym miejscu. Wifi, kije do nordic walking, świetne trasy rowerowe. Szkoła prowadzi kolonie letnie, więc ma pełne zaplecze – łóżka, łazienki, kuchnia).

👉 zgłoszenia do 31 LIPCA
👉 adres mailowy: eferte@eferte.pl,
tel. 606877606

———————————————
ANNA PIOTROWSKA / WARSZAWA / BYTOM
Doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995 r). Od 1996 r. stworzyła ponad 130 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru Rozbark, adiunkt Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.
Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego „Złotą Maskę 2016” za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 r. i „Złotą Maskę 2022” za choreografię spektakli „Gemini tryptyk” i „Policzalni”. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. We wrześniu 2015 r. spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” zdobył Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Spektakl „bless the king_nieliryczna pieśń” otrzymał nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2018 w Gdańsku.

Artystycznie Piotrowska zainteresowana jest improwizacją i pogłębianiem świadomości ciała i umysłu jako narzędzia zwielokrotnionej, wielofunkcyjnej obserwacji. Poszukuje relacji obiektywnego ciała w kategorii, którą nazwała „onebodyspacerecognizer”. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem pracy procesowej odkrywając m.in. narzędzia zgłębiające laboratoryjną pracę nad tekstem, kreacją postaci, jak również wzmacniając doświadczenia w podwyższonych stanach ciała i umysłu, poprzez działanie na wyobrażeniach i emocjach, które wpływają na kreację ruchu i poszukiwanie kanałów energetycznych uwalniających sam taniec.

Kategorie: NEWS